tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »

UROLOG SPECJALISTA DR N. MED. K. DĄBROWSKI. USG. ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Bracia Skoneczni na medal

 
Pool bilard w wydaniu mistrzowskimAdam (od lewej) i Mariusz Skoneczni z trenerem Krzysztofem Lipińskim.


W Sokółce odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w pool bilard. Zawodnicy drużyny Duet Lipiński Dachy dwukrotnie stawali na podium. Po jednym krążku zdobyli bracia Skoneczni
– Mariusz srebrny, a Adam brązowy.
Dębickie mistrzostwa trwały pięć dni od 16 do 20 grudnia. Do zawodów zakwalifikowali się czterej tomaszowianie, którzy rywalizowali we wszystkich odmianach bilardu. Mieli jednak pecha. Często wpadali na siebie i się eliminowali.
Najlepiej wypadł Mariusz Skoneczny w 9 bil. Dotarł do finału, w którym uległ 4:9 Mateuszowi Śniegockiemu z Hadesu Poznań. Mariusz zaczął niezbyt dobrze. Już w pierwszym pojedynku spotkał się z Michałem Czarneckim i uległ koledze 4:9. Jednak w rundzie zasadniczej gra się do dwóch porażek. Skoneczny dalej poradził sobie. Po wygraniu czterech meczów wszedł do fazy pucharowej. W niej najpierw wygrał ze Sroczyńskim 9:6, a w półfinale pokonał jednego z faworytów Radka Babicę 9:6. W pojedynku finałowym nie sprostał liderowi tegorocznego rankingu, który na tych mistrzostwach grał w trzech finałach. Finały z powodu transmisji telewizyjnych były znacznie krótsze niż zazwyczaj i nie wszystkim to odpowiadało.
Adam Skoneczny miał podobną drogę. Najpierw przegrał z Czarneckim 5:9, ale później był skuteczny. Jednak w ćwierćfinale wpadł na Śniegockiego i zajął ostatecznie piąte miejsce.
Michał po znakomitym początku i pokonaniu kolegów stracił impet i po przegraniu dwóch meczów odpadł z rozgrywki.
W odmianę 8 bil było inaczej. Tomaszowianie generalnie przegrali z Babicą, choć wydawało się, że może być inaczej. W końcowej fazie eliminacji Adam pokonał Radka 7:4. Ten jednak przeszedł na drugą stronę drabinki i wygrywając z Kapłanem wszedł do pucharu. Do tej fazy dotarł też nasz Piotr Ostrowski, po wygraniu trzech spotkań. W ćwierćfinale po zaciętym boju przegrał jednak z Babicą 6:7 i został na piątej pozycji. W półfinale zaś Radek zrewanżował się Adamowi. Wygrał 7:3, a później w finale pokonał Śniegockiego 7:5.
Pozostali tomaszowianie M. Skoneczny i Czarnecki grę z „8” zaczęli od dwóch zwycięstw, ale po dwóch kolejnych porażkach pożegnali się z turniejem.
W odmianie 10 bil bilardziści Duetu nie błyszczeli. Do pucharu dotarł tylko młodszy z braci Skonecznych. W pierwszym spotkaniu pokonał Czarneckiego 7:5, a następnie przegrał z 4:7 z Rozwadowskim. Później uporał się z trzema rywalami, by zakończyć występ na ćwierćfinale, ulegając Śniegockiemu 2:7.
Blisko ćwierćfinału był Ostrowski, ale w ostatnim pojedynku niespodziewanie przegrał z Grechem 5:7. Czarnecki po pierwszej porażce wygrał dwa pojedynki, ale odpadł po porażce z Kapłanem 5:7.
Mistrzem w „10” został Karol Skowerski z Nosanu Kielce. Wygrał ze Śniegockim dość łatwo 6:2.
Na zakończenie mistrzostw grano w odmianę „14/1”. W fazie pucharowej (ósemka) mieliśmy tylko M. Skonecznego, ale skończyło się na piątym miejscu. W eliminacjach tomaszowianin wygrał kolejno ze: Śniegockim 100:10, Kudlikiem 100:77 i Trajdosem 100:67. Niestety, w ćwierćfinale Mariusz uległ 81:100 K. Piekarskiemu.
Czarnecki na starcie uległ Piekarskiemu 36:100, ale później wygrał z Bryllem 100,:90, kolegą z Tomaszowa A. Skonecznym 100:52 i faworyzowanym Śniegockim 100:68. Jednak w ostatnim pojedynku w walce o ćwierćfinał uległ Nowakowi 67:100.
Dwaj kolejni nasi bilardziści na początku mieli kłopoty z Mariuszem Roterem. W pierwszej rundzie przegrał z nim Ostrowski 78:100, a później A. Skoneczny 49:100. Piotr wygrał jeszcze z Rozwadowskim 100:78, ale uległ Piekarskiemu 41:100. Adam zaś pożegnał się z mistrzostwami po przegranej z Czarneckim.
– Mistrzostwa były w sumie udane dla mojej ekipy, choć pozostał spory niedosyt. Te dwa medale są zwieńczeniem dobrego roku, w czasie którego Tomaszów utrzymał tytuł stolicy polskiego bilardu, ale zabrakło krążka najcenniejszego – mówi trener Krzysztof Lipiński.


Ryszard Pożyczka   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (1014) z dnia 24 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator