tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

Zatrudnimy serwisantów instalacji:
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Boją się wysokich temperatur

 

Ostatnie opady śniegu i dodatnie temperatury nie spowodowały znaczącego podniesienia się poziomów rzek w naszym powiecie. Na przyjęcie ewentualnej fali wezbraniowej gotowy jest Zalew Sulejowski. Nie oznacza to jednak, że zagrożenia podtopieniami nie ma.
Takich świąt wielkanocnych nie pamiętają najstarsi. W niedzielę, 31 marca w ciągu jednego dnia spadło około dwudziestu centymetrów śniegu. Na szczęście po opadach temperatura nie podniosła się drastycznie, co spowodowało, że śnieg topnieje powoli. - Na razie sytuacja jest stabilna - mówi Tadeusz Bienias, kierownik Nadzoru Wodnego w Smardzewicach. - Poziom wody w Pilicy nie podniósł się znacząco. W Zalewie Sulejowskim mamy obecnie 65 milionów metrów sześciennych wody, utrzymujemy w zbiorniku rezerwę 20 milionów metrów sześciennych. Jesteśmy przygotowani na falę wezbraniową.
Cy taka przez Pilicę przejdzie? Jeżeli utrzymają się dotychczasowe temperatury, zagrożenia nie ma. Jednak pracownicy Nadzoru Wodnego wciąż śledzą prognozy. - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że około środy (3 kwietnia - przyp. aut.) mogą wystąpić opady śniegu. Jeżeli po tym znacząco wzrośnie temperatura, na Pilicy może zrobić się groźnie - mówi.
Pracownicy wszystkich wydziałów kryzysowych na naszym terenie monitorują mniejsze rzeki i cieki wodne, bo w odróżnieniu od Pilicy, nie da się kontrolować ilości przepływającej przez nie wody.
Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że problemy przy roztopach wystąpią na Wiśle. W południowo-wschodniej części kraju zalega jeszcze spora pokrywa śnieżna, a śniegu wciąż przybywa.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (1185) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator