tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

TRANSPORT - 1,5 t i 6,5 t, winda, przeprowadzki, ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Boisko droższe, ale będzie

 
Firma Giermakowska Roboty Drogowe i Brukarskie Budowa Kortów Tenisowych z siedzibą w Łęgonicach Małych k. Odrzywołu wybuduje nowe boisko przy Gimnazjum nr 6. Wygrała przetarg najniższą ceną za wykonanie tego zadania - 649.578, 82 zł brutto.


Do 21 lutego, czyli do dnia, w którym upływał termin składania ofert na budowę boiska przy Gimnazjum nr 6, do Urzędu Miasta wpłynęły oferty od 8 potencjalnych wykonawców. Niestety wszystkie z nich były droższe niż zabezpieczone na ten cel środki z budżetu miasta (400 tys. zł). W tej sytuacji urzędnicy z Wydziału Inwestycji zwrócili się do prezydenta miasta i radnych o zwiększenie funduszy na ten cel. Zgodę otrzymali na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 27 marca. Nie było więc potrzeby ogłaszania nowego przetargu.
Do 14 marca przedsiębiorcy, którzy złożyli oferty, mieli czas na uzupełnienie dokumentacji. Nie wszyscy z tej możliwości skorzystali, byli też tacy, którzy nie zgodzili się na przesunięcie terminu związania umową. Ostatecznie do rozpatrzenia zostały oferty czterech przedsiębiorców. Najdroższa, złożona przez kielecką firmę Tombet, opiewała na ponad 1 mln 150 tys. zł, najtańsza - firmy Giermakowska Roboty Drogowe i Brukarskie Budowa Kortów Tenisowych z siedzibą w Łęgonicach Małych k. Odrzywołu - 649.578, 82 zł. I to właśnie to przedsiębiorstwo zostało zwycięzcą przetargu.
Budowa boiska przy Gimnazjum nr 6 stała się konieczna po tym, jak obiekt ze względu na zły stan nawierzchni został decyzją sanepidu wyłączony z użytkowania. Nawierzchnia została uszkodzona przez korzenie rosnących wokół boiska topoli i choć drzewa zostały jakiś czas temu wycięte, uszkodzenia były tak duże, że lepiej opłacało się zainwestować w budowę nowego i nowoczesnego obiektu sportowego niż remontować stary. Boisko przy Jałowcowej powstać ma w systemie projektuj i buduj. Firma, która wygrała przetarg, przed przystąpieniem do budowy będzie musiała jeszcze wykonać badania geotechniczne gruntu, rozebrać stare boisko wraz z okalającą je żużlową bieżnią oraz wykarczować pnie po wyciętych topolach i usunąć pozostałe korzenie, a także przedstawić inwestorowi, którym jest miasto, przynajmniej dwie przykładowe koncepcje usytuowania poszczególnych boisk. Według założeń wielofunkcyjny obiekt ma składać się z boiska o wymiarach 44x22 m do piłki siatkowej, koszykowej i ręcznej z możliwością gry na nim w piłkę nożną, a także trzytorowej bieżni okólnej o powierzchni poliuretanowej i skoczni w dal. Między boiskiem a bieżnią ma zostać ułożona sztuczna trawa, a także wykonane dojazdy i ciągi piesze z kostki betonowej. Cały teren ma zostać dodatkowo oświetlony.
Umowa z wykonawcą podpisana ma być do końca tego tygodnia. Termin zakończenia zadania wyznaczono na 15 listopada, ale wydaje się on mało realny.
Boisko przy Gimnazjum nr 6 to kolejna inwestycja, na którą miasto musiało zwiększyć środki ponad zaplanowane wcześniej w budżecie. Więcej niż zakładano będzie też kosztować m.in. wybudowanie przedszkola przy SP nr 13.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (1185) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator