tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Bohaterowie z Karolinowa

 


W zeszłym tygodniu informowaliśmy o niebezpiecznych zdarzeniach, do których doszło w niedzielę, 29 lipca na wodach Zalewu Sulejowskiego. Tego dnia mocno wiało. Przewracały się jachty. Najniebezpieczniej było jednak w Karolinowie. Opisując zdarzenia opieraliśmy się na informacjach podawanych przez policję. Okazało się jednak, że nie były one pełne. Na największe uznanie zasługuje błyskawiczna i odważna interwencja Marcina Melona z Rawy Mazowieckiej i Piotra Pierzchalskiego z Tomaszowa, którzy w Karolinowie prowadzą szkołę windsurfingową PM Windsurfing. Spokojnie można stwierdzić, że Marcin uratował przed utonięciem kilka osób.
- Widzieliśmy jak z materaca do wody wpada mężczyzna - mówi Piotr. - Zaczął się topić. Na ratunek skoczyło trzech mężczyzn, którzy wypoczywali na plaży. Gdy dopłynęli do tonącego ten zaczął ich podtapiać. Zrobiło się bardzo niebezpiecznie, bo tonąć zaczęły już dwie, a później trzy osoby.
W tym momencie Marcin chwycił za deskę surfingową i wskoczył do wody. Błyskawicznie dopłynął do tonących. Piotr dzwonił na policję i straż pożarną. Marcin w pierwszej kolejności wciągnął na deskę mężczyznę, który popłynął na ratunek, ale teraz był najsłabszy. Później pomógł temu, który spadł z materaca. Był półprzytomny. Wyczerpana kolejna dwójka nie miała już sił samemu płynąć i uczepili się deski. W tym momencie na miejsce dopłynął już ratownik WOPR. Dzięki Marcinowi wszyscy bezpiecznie dotarli na brzeg. Do szpitala został zabrany pierwszy tonący. Miał wodę w płucach.
- Gdyby nie stanowcza interwencja Marcina, doszło by do kilku tragedii - przyznaje Piotr.
Mężczyźni mieli szczęście, gdyż zarówno Marcin, jak i Piotr, jako instruktorzy windsurfingu na szkoleniach uczą się także technik z ratownictwa wodnego i przedmedycznego. Wiedzą jak działać w takich warunkach, a przede wszystkim jak niebezpieczna potrafi być woda. Szkoda, że innym brakuje takiej wiedzy.Marcin MelonPiotr Pierzchalski


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (1151) z dnia 10 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator