tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

SPECJALISTA NEUROLOG MARIA PIASTA*, ul. Rolna ...
czytaj dalej »

Auto Skup Najlepsze CENY ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Biennale amatorów plastyków

 Członkowie Stowarzyszenia Amatorów Plastyków pokazali w muzeum
dorobek artystyczny z dwóch ostatnich lat.Od 1 marca w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego oglądać można wystawę pt. "Biennale 2011-2012" prezentującą twórczość członków Stowarzyszenia Amatorów Plastyków. Jej wernisaż odbył się w piątkowy wieczór z udziałem autorów prezentowanych prac, ich najbliższych, miłośników sztuki oraz zaproszonych gości.
Wystawa prezentuje 94 prace 28 autorów z dziedziny malarstwa, grafiki, rzeźby i ceramiki oraz plastyki papierowej. Różnorodność podejmowanych przez członków SAP tematów sprawia, że ekspozycja nie jest nudna, a każdy znajdzie na niej coś dla siebie. W obrazach dominują pejzaże, kwiaty, martwa natura, ale trafiają się także motywy marynistyczne oraz abstrakcje. W rzeźbach i płaskorzeźbach ich autorzy podejmują głównie tematy biblijne. Prezentowane prace wykonane są różnymi technikami - od olejów, pasteli akrylu i akwareli po kolaże, akwafortę i akwatintę. Wiele z nich powstało dzięki warsztatom i zajęciom prowadzonym przez Annę Marię Jurewicz, absolwentkę ASP, a obecnie także nauczycielkę w tomaszowskim Liceum Plastycznym i Bożenę Gajdę, instruktorkę plastyki w MOK, na których pomoc i dobre rady artyści amatorzy z SAP zawsze mogą liczyć.
Podczas wernisażu był też niespodziewany akcent. Po 47 latach współpracy ze Stowarzyszeniem Amatorów Plastyków pożegnała się Maria Bunzel, tłumacząc swoją decyzję dalszymi życiowymi planami.
Wystawę "Biennale 2011-2012" oglądać będzie można w muzeum do 4 kwietnia. Jej kuratorką jest Grażyna Srebrzyńska.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (1181) z dnia 8 Marca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator