tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »

TRANSPORT - 1,5 t i 6,5 t, winda, przeprowadzki, ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Będzie siłownia w lesie

 

Na polanie leśnej naprzeciwko siedziby Nadleśnictwa Spała powstanie siłownia, która będzie początkiem ścieżki prowadzącej do Domu Pamięci Walki i Męczeństwa Leśników i Drzewiarzy Polskich w Spale.
Z atlasów, ławeczek do wyciskania, poręczy i innych urządzeń do ćwiczeń będą korzystać przede wszystkim sportowcy trenujący w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Żeby dotrzeć do leśnej siłowni, będą musieli pokonać dwa kilometry przez las. - Zawodnicy korzystają nie tylko z obiektów ośrodka, można ich spotkać również na drogach ze Spały do Ciebłowic czy do Konewki, które są coraz bardziej ruchliwe. W trosce o ich bezpieczeństwo wspólnie z Centralnym Ośrodkiem Sportu przygotowujemy dla nich bezpieczniejszą trasę przez las, której zwieńczeniem będzie miejsce z urządzeniami do ćwiczeń - wyjaśnia Przemysław Grabowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Spała.
Inwestycja pochłonie około 40 tysięcy złotych, które wyłoży Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi. Tyle będzie kosztowało zakupienie i instalacja urządzeń oraz poprawa nawierzchni ścieżki prowadzącej z siedziby nadleśnictwa do centrum Spały. - Ta droga będzie dalej leśna. Jest w dobrym stanie, dlatego nie będziemy tam wylewać asfaltu ani jakoś szczególnie jej utwardzać. Wyrównamy tylko tłuczniem nierówności. Inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze przed wakacjami - mówi P. Grabowski.
Kompleks będzie dostępny nie tylko dla wyczynowych sportowców. Będą mogli z niego korzystać wszyscy amatorzy aktywnego wypoczynku: biegacze, rowerzyści i chodzący z kijkami miłośnicy nordic walkingu. O nawierzchnię ścieżki w centrum Spały ma zadbać gmina Inowłódz, która zamierza tam zamontować również urządzenia do ćwiczeń.
Wokół starego stadionu OPO już została wytyczona kilkusetmetrowa ścieżka biegowa, która będzie się łączyć z leśną drogą prowadzącą do nadleśnictwa. - Zawodnicy, głównie lekkoatleci, mogą korzystać z trasy o równym, naturalnym podłożu. Dzięki temu wpisujemy się w projekt, realizowany przez nadleśnictwo - mówi Waldemar Kwiatkowski, dyrektor spalskiego ośrodka.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (1192) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator