tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

DIETA dr. J. Kwaśniewskiego, żywienie optymalne, ...
czytaj dalej »

BIURO Podatkowe "Berry", księgi, ewidencje VAT, ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Będzie nowa świetlica

 

W gminie Żelechlinek, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, przygotowano projekt adaptacji i przebudowy na świetlicę budynku byłej szkoły podstawowej w Żelechlinie.
Koszty tego zadania wyliczono na dwa miliony złotych. Planowana inwestycja przekracza połączoną wartość istniejących już świetlic w Gutkowicach, Lesisku i Radwance, które również powstawały na bazie starych obiektów gminnych.
Wójt Bogdan Kaczmarek zabiega o dofinansowanie tego projektu z funduszu „Odnowy wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
- Podjęliśmy decyzję takiego wykorzystania budynku, bowiem stawiamy na rozwój kultury. Są w naszej gminie społecznicy, którym zawsze „chce się coś chcieć” - mówi wójt z satysfakcją. - Obiekt leży przy drodze powiatowej, na styku kilku sołectw, więc łatwo dojechać. Chcemy ułatwić dzieciom, młodzieży i dorosłym mieszkańcom integrację i uczestnictwo w życiu kulturalnym gminy.
Jeżeli inwestycja uzyska akceptację funduszu, przetarg na jej wykonanie zostanie ogłoszony wiosną przyszłego roku. Zakończenie prac przewidziano na rok 2011.


Mich   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (1014) z dnia 24 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator