tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Będzie gdzie się załatwić...

 
Kilka miesięcy temu miasto otworzyło pierwszy szalet miejski. Już niedługo przybędą jeszcze trzy. Skromniejsze, ale równie nowoczesne.

Już niejednokrotnie pisaliśmy, jakie problemy niesie za sobą brak publicznej toalety. Po wielu latach załatwiania potrzeb w parku za drzewkiem czy w bramie, jesienią ubiegłego roku został otworzony nowy przybytek. Nieco na uboczu, bo przy Skansenie Rzeki Pilicy, ale dobrze, że w końcu jest. Przebudowa starego budynku kosztowała blisko 250 tys. zł. Ze względu na położenie udało się pozyskać pieniądze z Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych w Warszawie, dzięki programowi „Modernizacja infrastruktury celem ograniczenia nadmiernej presji turystów w rezerwacie Niebieskie Źródła”.
Obecnie podobną inwestycję będzie realizowało miasto ze swoich środków. Na trzy punkty WC wydane zostanie 180 tys. zł. Będą one podobne do tych w Rawie Mazowieckiej. Roboczo projekt nazwano „Zakup i montaż kontenerów sanitarnych wraz z wykonaniem przyłączy”.
W rzeczywistości mają to być niewielkie, ale estetyczne toalety jednoosobowe, oczywiście przystosowane również dla osób niepełnosprawnych i starszych. We wnętrzu zainstalowany będzie sedes, pisuar, umywalka, lustro, a także wieszak na garderobę, pojemniki na środki czyszczące i kosz na śmieci.
Wszystko ma wygadać schludnie i estetycznie. Ściany zewnętrzne mają być przystosowane do zakładania reklam. W opisie produktu widnieje, że drzwi WC muszą otwierać się po uprzednim wrzuceniu monety. Nie zapisano jeszcze jakiej. Ostatecznie jeszcze nie przesądzono czy w ogóle będzie opłata za skorzystanie z toalety. Choć większość zainteresowanych twierdzi, że powinna być. Pozyskane w ten sposób pieniądze mogą być bowiem przeznaczone dla osoby, która będzie dbać np. o czystość.
Już wiadomo gdzie zostaną ustawione. W parku miejskim przy placu zabaw (od strony ul. Warszawskiej), przy ul. Farbiarskiej 3 (parking przy targowisku) i przy pl. Narutowicza (w narożu z ul. Krótką).
Toalety mają pojawić się do końca lipca br.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (1025) z dnia 18 Marca 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator