tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Bawili się młodzi wiekiem i młodzi duchem

 
W sobotnie popołudnie (4 czerwca) park miejski opanowali studenci - ci młodsi z tomaszowskiej filii Uniwersytetu Łódzkiego i ci nieco starsi - z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, by po raz pierwszy wspólnie świętować juwenalia i senioralia. Nie da się jednak ukryć, że młodość została zdominowana przez doświadczenie.

- Senioralia wywodzą się od juwenaliów. To święto młodości, a my, mimo metrykalnego wieku, czujemy się młodzi duchem. Stąd pomysł na połączenie tych dwóch imprez - mówi Krystyna Wilk, prezeska Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który wraz z Wydziałem Socjologiczno-Ekonomicznym Uniwersytetu Łódzkiego z Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Tomaszowie (przy dużym wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury) wziął na siebie trud organizacji studencko-senioralnego święta.
Plenerowa impreza rozpoczęła się od przekazania żakom symbolicznego klucza do bram miasta przez wiceprezydenta Grzegorza Zania. Odebrały go w ich imieniu Krystyna Wilk i Beata Zysiak, studentka trzeciego roku ekonomii, laureatka nagrody rektora UŁ. W oficjalnej części uroczystości wzięli także udział prof. zw. dr hab. Stefan Krajewski - dyrektor Instytutu Ekonomii UŁ oraz dr Dorota Kobus-Ostrowska - pełnomocniczka dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Tomaszowie, a także przedstawiciele władz miasta i powiatu. Nie zabrakło również seniorów z zaprzyjaźnionego UTW z Opoczna.
Część artystyczną rozpoczął koncert muzyki irlandzkiej w wykonaniu łódzkiego zespołu ?Filids?. Po nim w wiązance znanych utworów zaprezentowały się ?Szałamaje? z Gimnazjum nr 3 i chór TUTW ?Ad Libitum? pod kierunkiem Łukasza Borońskiego. Sekcja wokalna, która zaczynała kilka lat temu w sześcioosobowym, żeńskim składzie, rozrosła się w krótkim czasie w całkiem pokaźny mieszany zespół wokalny, który na swoim koncie ma już sporo sukcesów w różnego rodzaju konkursach. Ich sobotni występ także przypadł do gustu zgromadzonej w amfiteatrze publiczności. Seniorzy pochwalili się również działaniami prowadzonymi przez inne sekcje, takie jak informatyczna, językowa, plastyczna (wystawę prac można było obejrzeć w parkowych alejkach), fitness (panie zaprezentowały układ taneczny z piłkami), nordic walking, informatyczna, kręglarska, teatralno-kabaretowa itd.
Ich prezentacje uzupełniły występy łódzkich mażoretek oraz zespołów ?Dwa światy? i ?Energy? z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Najbardziej oczekiwanym przez wszystkich punktem programu juwenaliów-senioraliów był jednak koncert krakowskiego barda i aktora Aloszy Awdiejewa. Bawił on publiczność przez ponad godzinę rosyjskimi i cygańskimi balladami oraz dowcipnymi komentarzami i historyjkami. W nagrodę otrzymał owacje na stojąco.
Sobotnią imprezę, która zorganizowana została przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami. TIT był jednym z patronów medialnych juwenaliów-senioraliów.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (1090) z dnia 9 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator