tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »

NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Basen w wakacje

 
Tomaszów ma dwa baseny. Jak będą pracować podczas wakacji?

?Złota rybka? - basen przy Zespole Szkół nr 4 na Niebrowie - na czas wakacji obniża ceny biletów. Rozporządzenie w tej sprawie 20 czerwca wydał prezydent miasta. Obniżki cen na pływalnię obowiązywać będą nie tylko podczas wakacji, ale również w trakcie ferii zimowych. Za bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat i młodzieży uczącej się w wieku od 18 do 26 lat za 45 minut pływania zapłacić trzeba obecnie 3 zł. W trakcie roku szkolnego kosztował 5, a w weekendy 6 złotych. Niewielką zniżką, ale zawsze, cieszyć się będą też dorośli. Za bilet normalny (za godzinę basenową) opłata wynosi teraz 6,50 zł. Wcześniej było to 7 i 8 zł w weekendy. Nie zmieniła się natomiast cena biletu dla dzieci do lat 7 i wynosi nadal 2 złote. Przez wakacje trzeba będzie sprawdzać, w jakich godzinach z basenu będą mogły korzystać indywidualne osoby. W różnych okresach lata, będzie to odmiennie wyglądało, np. do 8 lipca wejścia komercyjne będą w godz. 15.00-22.00, a przez kolejny tydzień będzie też można kąpać się między 9.00 a 13.00. W soboty i niedziele godziny wejść pozostały bez zmian.
Od 18 lipca do 15 sierpnia ?Złota rybka? będzie nieczynna. Przerwa technologiczna zostanie wykorzystana na czyszczenie niecki basenu i naprawy usterek, które ujawniły się podczas eksploatacji obiektu.
Po otwarciu basenu na Niebrowie nieco zapomniany został basen przy Szkole Podstawowej nr 12, ale i tam będzie można zażyć kąpieli, choć nie przez całe wakacje. - Pod koniec czerwca i na początku lipca będą pewne utrudnienia związane z półkoloniami oraz planowanym remontem komina przy miejskiej ciepłowni. Od 4 do 10 lipca będziemy musieli basen zamknąć, ponieważ nie będzie ciepłej wody. Z kolei w drugiej połowie lipca i na początku sierpnia planujemy przerwę w pracy basenu, ponieważ ratownicy udadzą się na urlopy - mówi Anna Węgrzynowska, dyrektorka SP 12. - Później, aż do końca wakacji, pływalnia będzie już dostępna dla wszystkich chętnych.
Do 4 lipca basen w ?dwunastce? czynny będzie dla ogółu od godz. 14.00 do 21.00. Od 11 do 17 lipca (o ile remont komina ciepłowni nie potrwa dłużej) popływać będzie można już przez cały dzień, czyli od godz. 7.00 do 21.00. Trzytygodniowa przerwa w pracy basenu potrwa od 18 lipca do 5 sierpnia. Od 8 sierpnia aż do końca wakacji znów będzie można przez cały dzień korzystać z basenu.
Ceny biletów wstępu na pływalnię w SP 12 nie ulegają zmianie i wynoszą 6 zł dla dorosłych oraz 3 zł dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.
Amatorów kąpieli może zmartwić, że na obu basenach przerwę w pracy zaplanowano w podobnych terminach (i w ZS 4, i w SP 12 zaczyna się ona 18 lipca). Jeśli jednak spojrzy się chociażby na kalendarz miejskich imprez kulturalnych czy sportowych, to fakt ten przestaje dziwić. Te też lubią się odbywać po kilka w tych samych terminach. Koordynacja jakichkolwiek działań leży w naszym mieście na obu łopatkach.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (1093) z dnia 1 Lipca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator