tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

BIURO Podatkowe "Berry", księgi, ewidencje VAT, ...
czytaj dalej »

JAN MINCER - specjalista ginekolog, położnik, ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Bary bez procentów

 
Kary za sprzedaż alkoholu nieletnim.

Prezydent miasta, na wniosek Komendy Powiatowej Policji, zdecydował o cofnięciu dwóm przedsiębiorcom pozwolenia na handel napojami alkoholowymi. Jest to konsekwencją stwierdzenia, iż w prowadzonych przez nich lokalach dopuszczono się sprzedaży trunków z procentami osobom poniżej 18 lat. Jeden z przypadków wykryty został podczas przeprowadzonej 1 września ub.r. przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przy współpracy policji i Straży Miejskiej, kontroli lokali gastronomicznych, w których podawany jest alkohol właśnie pod kątem sprzedawania ich nieletnim.
Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi zabrania sprzedaży i podawania napojów alkoholowych osobom do lat 18, jak również osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości lub na kredyt albo pod zastaw. Złamanie tego zakazu jest przestępstwem. Sprzedawcy i kierownikowi sklepu czy zakładu gastronomicznego (który nie dopełnia obowiązku nadzoru i przez to dopuszcza do popełnienia przestępstwa) grozi grzywna. Orzeczony może zostać również przepadek napojów alkoholowych - nawet jeśli nie są one własnością sprawcy, a także zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.
Przedsiębiorca, któremu cofnięto zezwolenie, może wystąpić z wnioskiem o jego ponowne wydanie nie wcześniej niż po upływie 3 lat od dnia wydania decyzji o jego cofnięciu.


(ms)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (982) z dnia 15 Maja 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator