tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

JAN MINCER - specjalista ginekolog, położnik, ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Barwne horyzonty Mirosławy Płachety

 Mirosława Płacheta
najchętniej maluje
kwiaty i pejzaże.Kwiaty i pejzaże to dwa główne tematy obrazów, które od wtorku, 5 marca prezentowane są na wystawie w tomaszowskim muzeum. Ich autorką jest Mirosława Płacheta, nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej nr 14, konsultantka w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie, a także doradca metodyczny plastyki. To trzecia indywidualna wystawa pani Mirki, wcześniej brała też udział w kilku wystawach zbiorowych.
Na 21 płótnach zobaczyć można urzekające kolorystyką bukiety kwiatów, wielobarwne łąki i cieniste lasy wykonane pastelami, olejami i akrylami, które powstały na przestrzeni ostatnich trzech lat. - Tematyka moich obrazów wzięła się z tęsknoty za beztroską dzieciństwa - tłumaczy autorka. - Wychowałam się na opolskiej wsi, w niewielkim domku stojącym samotnie na górce. Wokół były rozległe lasy, pola z łanami zbóż, wzorzyste łąki i przestrzeń. Te obrazy najbardziej utkwiły mi w pamięci i do nich wracam, także w malarstwie.
Malowanie jest dla Mirosławy Płachety - jak sama mówi - swoistą terapią, sposobem na wyciszenie, okazją do refleksji i relaksu. - Nie maluję, by być sławną, czy po to, by sprzedać jak najwięcej obrazów. Robię to, bo to lubię, bo mogę poszaleć z kolorem, pobawić się jak małe dziecko - dodaje. Barwne prace pani Mirki sprawiają, że nie tylko autorce robi się "raźniej na duszy", ale i przyglądającemu się im widzowi.
Wystawę "Barwne horyzonty" można oglądać do 24 marca.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (1181) z dnia 8 Marca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator