tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

FOTOWOLTAIKA dla Firm i Osób Fizycznych.
czytaj dalej »
 
Sport

 Balony pofrunęły w niebo

 

W sobotę (13 marca) mimo fatalnej pogody na niebie nad Opocznem zrobiło się kolorowo. Odbyły się tam IX Otwarte Zawody Modeli Balonów, w których tomaszowianie byli bardzo widoczni.
Tomaszów jak co roku reprezentowała grupa młodzieży ze Stowarzyszenia Przyjaciół Kajakarstwa Wodnika. Nasza ekipa w klasyfikacji drużynowej wywalczyła trzecie miejsce. Indywidualnie z tomaszowian najlepiej wypadła Anna Siewierz, która była druga w klasie standard. W tej samej klasie czwarta lokata przypadła Kubie Polakowi. Na tej samej pozycji znalazł się Krzysztof Siewierz w klasie otwartej.
– Dla części naszych reprezentantów były to pierwsze zawody w życiu – mówi Sławomir Jagielski, prezes Wodnika. – Dzieciaki włożyły dużo pracy w wykonanie własnych balonów, a przy tym nabrali wiedzy i praktyki. Stwierdziły też, że fajnie spędziły czas, uczestnicząc w zawodach, zamiast siedzieć przed komputerem. Obiecały, że w przyszłym roku zrobią jeszcze większe balony.
Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Przyjaciół Kajakarstwa powstało w Tomaszowie przed dwoma laty, by propagować kulturę fizyczną, sport, turystykę i rekreację oraz stwarzać warunki do uprawiania kajakarstwa rekreacyjnego jako formy aktywnego wypoczynku. Zajmuje się nie tylko kajakami, ale również skupia grupę młodzieży i dorosłych, którzy zajmują się modelarstwem, budują też własne tratwy. Wodnik organizuje spływy, zawody rekreacyjne na Pilicy, rajdy rowerowe, wyprawy narciarskie, wycieczki krajoznawcze.
– Wszystkich, którzy myślą o samodzielnym wykonaniu kajaka lub zrealizowanie swojego ciekawego pomysłu i przy tym chcą mile spędzić wolny czas, zapraszamy do naszej siedziby na terenie OSiR przy ul. PCK – dodaje prezes Jagielski.
– W tym roku ze względu na niskie temperatury sezon zaczniemy dopiero 15 kwietnia. Nasz telefon 691 878-673.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (1025) z dnia 18 Marca 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator