tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »

CYKLINOWANIE, układanie parkietów, renowacja ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Badają przyczyny śmierci

 
Na drogach zginęły dwie osoby. Okoliczności ich śmierci wyjaśnią śledztwa.

Do pierwszego zdarzenia doszło 27 marca o godz. 15.30 na drodze K-48 we Fryszerce. 57-letni kierowca tira, mieszkaniec Wadowic, pokonując łuk, zjechał do rowu i uderzył w betonowe ogrodzenie. Gdy na miejsce dojechały służby ratunkowe, mężczyzna już nie żył. Ze wstępnych oględzin pojazdu, który nie miał praktycznie żadnych uszkodzeń, nie wynikało, by kierowca zginął w wyniku uderzenia. Prokuratura zleciła sekcję zwłok 57-latka, która wykaże, co było przyczyną jego śmierci.
Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, mężczyzna przed zdarzeniem dzwonił do służb ratunkowych informując, że źle się czuje.
Prokuratura i policjanci z Czerniewic, wyjaśniają także przyczyny śmierci 53-latka, którego w poniedziałek, 1 kwietnia potrąciła pijana kobieta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-latka jechała seatem toledo wraz z dwoma koleżankami ośnieżoną, nieoświetloną drogą gminą. W pewnym momencie uderzyła w człowieka i ciągnęła go przez kilkadziesiąt metrów, po czym odjechała. Ciało martwego mężczyzny zauważył idący drogą pieszy, który powiadomił pogotowie. 22-latka wróciła na miejsce zdarzenia dopiero, gdy dojechała już tam karetka. Została zatrzymana przez policjantów. Była pijana, wydmuchała blisko promil alkoholu. Gdy wytrzeźwiała, przyznała, że to ona kierowała pojazdem. Ze wstępnych oględzin uszkodzeń pojazdu wynika, że najechała na mężczyznę, gdy ten prawdopodobnie leżał na jezdni. Pozostało odpowiedzieć jeszcze na pytanie, czy 53-latek żył w momencie potrącenia. To miała jednak wyjaśnić sekcja zwłok. Przeprowadzono ją w środę (3 kwietnia), ale Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie nie chciała zdradzać wstępnych ustaleń patologa. - Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie kobiecie zarzutu spowodowania po pijanemu wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia - mówi Katarzyna Tomczyk, zastępca prokuratora rejonowego. - Zastosowaliśmy wobec 22-latki wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakaz opuszczania kraju.
Kobiecie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (1185) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator