tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

SYSTEMY Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemy ...
czytaj dalej »

JAN MINCER - specjalista ginekolog, położnik, ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Atrakcyjni rycerze

 

Jedną z atrakcji tegorocznego, letniego sezonu w Inowłodzu są rycerze. Członkowie Inowłodzkiego Bractwa Rycerskiego rozbili obóz na błoniach nad Pilicą w Inowłodzu.
Obóz rozbito na dłużej. Rezyduje w nim na stałe dowodzący rycerzami i bractwem Franciszek Jagielski z podstawowym pocztem, reszta rycerzy dojeżdża z Łodzi, wymieniając załogę rotacyjnie. Obóz nie jest warowny. Uaktywnia się w weekendy i święta, takie jak ostatnia sobótka i wtedy pokazy sprzętu, fechtunku, stanowią sporą atrakcję dla najmłodszych, stałych i wakacyjnych mieszkańców Inowłodza i okolicy. Starsi mogą liczyć na kawałek pieczystego z potężnego rusztu, a nawet kwartę najpopularniejszego w średniowieczu chmielowego napoju.
Jedną z atrakcji obozowiska, szczególnie ulubioną przez najmłodszych miłośników historycznych inscenizacji, są przywiezione z rycerstwem? kozy. Kozia mama i dwa rozbrykane koźlęta. Niestety, jak się ostatnio okazało, nie są do końca bezpieczne. Obóz, jako się rzekło, nie jest warowny i wchodzi, kto chce. Także psy. Zarówno te bezpańskie, jak i - przykro to mówić - te, spacerujące ze swymi opiekunami nad Pilicą, ale ani jednym, ani drugim nie w głowie smycz czy kaganiec. Takie właśnie dwa pupile napadły ostatnio na kozią rodzinę, a mama kozia, broniąca młodych, okupiła tę obronę własną krwią.
To oczywiste, że duszone w miejskich wielopiętrowcach przez cały rok czworonogi też chcą zażyć wszelkich radości kanikuły, ale ich właściciele powinni pamiętać, że nie są na wakacjach sami.


Marek Miziak   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (1094) z dnia 8 Lipca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator