tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Aster na tanecznym sabacie

 

Tancerze z tomaszowskiego Klubu Sportowego ?Aster? uczestniczyli w maju w Ogólnopolskim Tanecznym Sabacie Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych ?Złota miotła Baby-Jagi?, którego organizatorem był Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. - Była to możliwość prezentacji dorobku dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych, wymiana pomysłów i doświadczeń instruktorów - mówi Beata Będerz, prezeska klubu. - W imprezie mogły uczestniczyć zespoły prezentujące różne formy: inscenizacje, widowiska taneczne, miniatury taneczne, zespoły piosenki i tańca, formacje tańca towarzyskiego itp.
W sumie na parkiecie zaprezentowały się 34 formacje z całego kraju, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych bez podziału na kategorie taneczne. Jury oceniało opracowanie choreograficzne, technikę wykonania, wyraz artystyczny, dobór repertuaru i muzyki oraz estetykę i dobór strojów. KS ?Aster? reprezentowała formacja D, która zatańczyła dwa układy: disco rock i jazz zatytułowany ?Dziwny jest ten świat? (choreografia powstała do piosenki Czesława Niemena pod tym samym tytułem). - W tej kategorii starowało 16 formacji, z których część tańczyła jeden a część dwa układy. Po obejrzeniu 19 prezentacji jury przyznało naszym tancerzom trzecie miejsce - cieszy się Beata Będerz. - To ogromny sukces, zwłaszcza, że dawno nie uczestniczyliśmy w tego typu konkursach.
W najbliższym czasie tancerzy z ?Astera? będzie można zobaczyć na wielu miejskich i wojewódzkich imprezach, a pod koniec czerwca będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Tańca Sportowego w Veszprem na Węgrzech. Trzymamy kciuki!


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (1090) z dnia 9 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator