As Tomasz Błoński

Tenis stołowy z Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej

Najlepsi uczestnicy turnieju asów na zakończenie sezonu pingpongowego
zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dobiegł końca sezon 2012/13 w tenisie stołowym tomaszowskich amatorów. Ostatnim akcentem sezonu był tradycyjny Turniej Asów, który rozegrany został w minioną niedzielę. Zwyciężył Tomasz Błoński.
Do zawodów, kończących mistrzowskie zmagania pingpongowe TKKF w naszym mieście, zakwalifikowało się 24 najlepszych zawodników indywidualnych amatorskich mistrzostw Tomaszowa, ale nie wszyscy dopisali. Zabrakło m.in. mistrza miasta Huberta Gawędy. Nie było też silnych Norberta Przedborskiego i Konrada Cichosza. W sali ogniska TKKF Roland przy ul. Hallera grano w czterech grupach po sześciu (lub mniej) tenisistów, utworzonych według klasyfikacji mistrzostw.
W czołowej grupie rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie zwyciężył Tomasz Błoński, który w decydującym pojedynku pokonał Tomasza Dziubeckiego. Grupę drugą wygrał Tomasz Wieteska. W grupie trzeciej najlepszy był Sławomir Odrowski, a w czwartej Maciej Centka.
Po zawodach odbyło się oficjalne podsumowanie amatorskich mistrzostw Tomaszowa. Rozegrano osiem turniejów, a do klasyfikacji generalnej zaliczono zawodnikom sześć najlepszych występów. Puchar zdobył Gawęda z dorobkiem 590 punktów. Drugi był Dziubecki (575), a trzeci Błoński (515). Dalsza kolejność: 4. Dariusz Będzyński, 5. Bogusław Frankiewicz, 6. Cichosz, 7. Zbigniew Goździk, 8. Adam Korzeniewski, 9. Konrad Kubacki,
10. Zdzisław Borowski i Paweł Burchard.
Nagrody najlepszym pingpongistom wręczał Marcin Dębiec, przedstawiciel głównego sponsora Las Vegas Power Energy Drink.
Organizatorami mistrzostw i turnieju asów były Ognisko TKKF Roland z prezesem Sławomirem Wolskim i Zarząd Miejskiego TKKF.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (1192) z dnia 24 Maja 2013r.