tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »

TRANSPORT - 1,5 t i 6,5 t, winda, przeprowadzki, ...
czytaj dalej »

FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Archiwum bez tajemnic

 Niecodzienną okazją
była możliwość zwiedzenia
magazynu archiwum,
w którym gromadzone są
wszystkie dokumenty i materiały
historyczne.


Z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów w niedzielę, 9 czerwca tomaszowski oddział Archiwum Państwowego w Piotrkowie Tryb. zorganizował w swojej placówce przy ul. Spalskiej dzień otwarty ph. "Archiwa państwowe - dziedzictwo, teraźniejszość, przyszłość". Była to wyjątkowa okazja do poznania tajników pracy archiwistów oraz do zobaczenia unikatowych archiwaliów.
- Nasza inicjatywa spotkała się ze sporym zainteresowaniem nie tylko dorosłych miłośników historii regionu, ale także najmłodszych mieszkańców Tomaszowa i okolic. Odwiedziły nas zarówno zorganizowane grupy, jaki i osoby indywidualne - mówi Maciej Hubka, jeden z tomaszow-skich archiwistów. - Gości witał dr Tomasz Matuszak, dyrektor piotrkowskiego Archiwum Państwowego, zapraszając do oglądania zgromadzonych w naszym zasobie materiałów i zwiedzania placówki.
Na odwiedzających czekały wystawy archiwaliów i wydawnictw popularno-naukowych, będących przykładem działalności popularyzatorskiej i badawczej archiwistów z naszego regionu. Niecodzienną okazją była możliwość zwiedzenia magazynu z dokumentami, czyli "serca archiwum". Goście mogli też porozmawiać z pracownikami placówki i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Szereg z nich dotyczyło np. sposobów udostępniania, a także metod poszukiwania w archiwach państwowych potrzebnych dokumentów.
Współorganizatorami dnia otwartego w tomaszowskim oddziale AP była piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, na którym kształcą się kolejni młodzi archiwiści i historycy, a także tomaszowskie koło Polskiego Towarzystwa Historycznego.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1195) z dnia 14 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator