tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Aktywni jak… emeryci

 
Rzeczyca Klub Aktywnej Społeczności w Rzeczycy podsumował piąty rok działalności.

Gminny Ośrodek Kultury w Rzeczycy podejmował w niedzielę emerytów, rencistów i aktywnych mieszkańców gminy na corocznym spotkaniu sprawozdawczym połączonym z wizytą mikołaja. To sympatyczny zwyczaj przedłużający nieco członkom klubu czas przeżywania świąt.
Emerycka organizacja liczy 30 członków i - jak podkreślił prezes Mieczysław Bąk - to akurat tyle, by się zmieścić wygodnie w GOK-u, jednym autokarem jechać na wycieczkę i by wszystko organizacyjnie ogarnąć. Nie znaczy to, że klub zamyka listę członków. Tym bardziej, że różne unijne programy, nakierowane na tę właśnie grupę wiekową, pozwalają skutecznie eliminować wyalienowanie emerytów i rencistów z czynnego społeczeństwa.
W sprawozdaniu przedstawionym przez prezesa Mieczysława Bąka podkreślono bardzo dobrą współpracę z GOK, wspierającym prawie wszystkie działania klubu, podziękowano za wsparcie finansowe.
Szczególne podziękowanie skierowano pod adresem wójta Marka Pałasza, autora głównej ubiegłorocznej imprezy klubowej, zorganizowanej właśnie w oparciu o wspomniane europejskie programy. W ramach usługi gminy dla mieszkańców, pod nazwą „Organizacja czasu wolnego osób starszych” GOK we współpracy z biurem podróży „Omnitur” w Tomaszowie zorganizował dla aktywistów w tym środowisku wycieczkę krajoznawczą szlakiem grodów piastowskich. Wycieczka wypełniła seniorom czas, ale też była okazją do całkiem nowej formy integracji, otwarcia na ludzi, wykazania przydatności przez aktywność. - Dzięki takim inicjatywom i imprezom pozostawanie starszych mieszkańców gminy w przysłowiowych „czterech ścianach” odchodzi w Rzeczycy do historii - podkreślano podczas dorocznego, „bilansowego” spotkania.
Zwyczajem comiesięcznych spotkań KAS jest wspólne obchodzenie przypadających na ten okres imienin klubowiczów. Tym razem solenizantem był prezes Mieczysław Bąk i został obdarowany życzeniami i upominkami od samorządu gminy i członków klubu. Działalność rzeczyckiego KAS może być przykładem dla innych grup gminnej społeczności, że można, że warto, bez względu na wiek czy warunki organizować się i działać dla wspólnego zadowolenia i satysfakcji. A ponieważ w Rzeczycy słuchają starszych, jest się czym pochwalić także na tym polu.


Marek Miziak   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (1017) z dnia 22 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator