tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »

WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Aktywna książnica

 
Gmina Tomaszów

30 października w bibliotece w Wiadernie zorganizowano dla najmłodszych czytelników spotkanie pod nazwą „Tajemniczy ogród marzeń”. Imprezę przeprowadzono w ramach projektu „Działaj lokalnie”.
Zainteresowanie było duże, świetlica i wypożyczalnia książek wypełniły się dziećmi oraz ich opiekunami. Bibliotekarka Marzena Balcerczyk oraz stażystka Magdalena Kozar uroczyście pasowały dzieci, które od 1 września zaglądają do książnicy, na pełnoprawnych czytelników. Z tej okazji wszystkie dostały dyplomy i upominki.
Młodzi czytelnicy związani dłużej z biblioteką, przygotowali dla swoich małych kolegów krótkie przedstawienie zatytułowane „Chodź, opowiem ci bajkę”. Występ został przyjęty gromkimi brawami.
Wieczorne spotkanie oglądali wicewójt Franciszek Szmigiel, dyrektorka biblioteki w Smardzewicach, instruktorka biblioteki miejskiej w Tomaszowie oraz pisarka Krystyna Wieczorek.
W trakcie spotkania ogłoszono wyniki konkursów i turniejów bibliotecznych przeprowadzonych od rozpoczęcia bieżącego roku szkolnego. Laureatom wręczono nagrody i dyplomy. Wójt Szmigiel gratulował zwycięzcom.
Krystyna Wieczorek mówiła o swojej pracy twórczej. Dzieci namawiały ją do pisania bajek, szczególnie takich o księżniczkach, dobrych duszkach i zwierzątkach, mających radosne zakończenie.
Z pieniędzy przeznaczonych na realizację projektu „Działaj lokalnie” doposażono świetlicę i czytelnię biblioteki w atrakcyjne gry elektroniczne i planszowe. Wszystko po to, by dzieci mogły miło spędzać tu czas po zajęciach szkolnych. Cel został osiągnięty. Każdego dnia biblioteka, czytelnia i świetlica zapełniają się młodymi czytelnikami i dziećmi, chętnymi do głośnego czytania oraz wspólnej zabawy.


Mich   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (1007) z dnia 5 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator