tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »

DIETA dr. J. Kwaśniewskiego, żywienie optymalne, ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Absolutorium dla wójta

 
Będków

7 czerwca samorząd Będkowa jednomyślnie udzielił absolutorium wójtowi Lesławowi Kołodziejczykowi. Sesja trwała zaledwie półtorej godziny. Radni wysłuchali sprawozdania z wykonania budżetu oraz rozliczenia Gminnego Ośrodka Zdrowia za rok 2012. Po wysłuchaniu stanowiska Regionalnej Izby Obrachunkowej i gminnej komisji rewizyjnej rada przegłosowała uchwałę.
- Dziękuję za udzielenie absolutorium i wysoką ocenę mojej pracy - mówił wójt. - To nie tylko moja zasługa jako wykonawcy waszych poleceń, lecz właściwie przygotowanych uchwał samorządowych. Zapewniam, że uczynię wszystko, by tegoroczny budżet zrealizować z równą starannością.
Zmiany w systemie finansowania wyprzedzającego dużych inwestycji, przesunięcia pieniężne i pozyskane dotacje wymusiły wprowadzenie zmian w tegorocznym budżecie.
Będków przewiduje dochody na poziomie 10.767.920 zł, wydatki 11.576.920 zł.
Sesję zakończyła informacja o działaniach między sesjami. Mówiono m.in. o zaawansowaniu budowy sieci kanalizacji sanitarnej na odcinku Będków - Zacharz - Nowiny oraz przygotowaniach do rozpoczęcia budowy świetlic w Kalinowie, Nowinach, Sługocicach i Rzeczkowie. Wójt poinformował, że roz-strzygnięto przetarg na wywóz śmieci z terenu gminy. Będzie to robić firma Juko z Piotrkowa.
Sołtysi zaapelowali do władz gminy o pomoc w likwidacji skutków podtopień, które w ostatnich tygodniach dotknęły gminę. Wody z gwałtownych opadów niszczą plony i zalewają zabudowania gospodarcze. Tymczasem rowy odwadniające są zarośnięte, zasypane śmieciami, a często nawet zaorane.
Sekretarz obiecała interwencje w starostwie, gdyż powiat zarządza gospodarką wodną w gminach. Ale obowiązki mają także gospodarze, którzy powinni udrożniać i konserwować rowy i kanały odwadniające znajdujące się na ich gruntach.


Józef Michalik   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1195) z dnia 14 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator