tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
FOTOWOLTAIKA dla Firm i Osób Fizycznych.
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Żywy czerwony krzyż

 
371 osób ułożyło z siebie 7 maja żywy czerwony krzyż - symbol organizacji, która dzień później obchodziła swoje święto na całym świecie. Happening odbył się po raz ósmy.

8 maja to dzień urodzin twórcy Czerwonego Krzyża i jednego z dwóch pierwszych laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, Szwajcara Henriego Dunanta. W 1948 r. ustanowiono go świętem wszystkich stowarzyszeń CK. Od 1984 r. obchodzony jest jako Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Od ośmiu lat Zarząd Rejonowy PCK i Grupa SIM PCK zapraszają do wspólnego obchodzenia tego święta dzieci, młodzież i nauczycieli z lokalnych przedszkoli i szkół. Po raz drugi spotkanie z tej okazji odbyło się na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
Choć niepewna pogoda nie sprzyjała wysokiej frekwencji, na zaproszenie organizatorów i tak odpowiedziało całkiem sporo placówek. Największa, 63-osobowa delegacja, przybyła z Przedszkola nr 14. Co więcej, wszystkie maluchy miały na sobie urocze, krasnoludkowe czerwone czapeczki. Licznie reprezentowane były też Przedszkole nr 12 - 52 osoby i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 - 54 osoby. Byli też uczniowie szkół podstawowych nr 10 i 13, gimnazjów nr 3, 6 i 7, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz III Liceum Ogólnokształcącego. Specjalnie na to spotkanie przyjechała też 21-osobowa delegacja Szkoły Podstawowej w Niewiadowie. Dołączyło kilka osób indywidualnych.
Jak zwykle uczestnikom wykonano pamiątkowe zdjęcia. Strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zaprezentowali krótki pokaz swoich umiejętności. Zainteresowani mogli też obejrzeć strażacki sprzęt i zwiedzić siedzibę komendy. Na wszystkich gości spotkania czekały drobne upominki - chrupki przekazane na ten cel przez firmę FritoLay i lizaki.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom spotkania i osobom zaangażowanym w jego realizację, w tym szczególnie - strażakom.


wk   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (1034) z dnia 13 Maja 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator