tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
TRANSPORT - 1,5 t i 6,5 t, winda, przeprowadzki, ...
czytaj dalej »

PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »

BICOM mgr. E. RUSINEK Komputerowe testowanie i ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Żelazne z plusem i złote gody

 

Takiego jubileuszu pożycia małżeńskiego, jaki jest udziałem Państwa Cecylii i Antoniego Królaków, nikt nie pamięta. 10 października minie 66 lat od dnia, gdy w 1946 roku młodzi wtedy mieszkańcy gm. Czerniewice stanęli na ślubnym kobiercu. Toż to żelazne gody, do tego z prawie rocznym naddatkiem. Gratulował im takiego niebywałego jubileuszu prezydent miasta Rafał Zagozdon, przypinając małżonkom w imieniu prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość odbyła się 1 września w tomaszowskim USC.
Tego dnia nie tylko państwo Królakowie dostąpili zaszczytu dekoracji tym najpiękniejszym z odznaczeń. Był on również udziałem jeszcze trzech par, które mają za sobą pół wieku małżeńskiej wspólnoty. Piękne w treści i formie medale otrzymali też Maria i Marek Bugajscy, Janina i Janusz Skrzypczykowie oraz Marianna i Jan Żelazkowie. Tak się złożyło, że te pary mają w życiorysach zawodowych związki i z nieistniejącym już Wistomem. W przypadku pp. Bugajskich małżonek pełnił odpowiedzialne funkcje w fabryce, ze stanowiskiem dyrektorskim włącznie. Jego małżonka pracowała w (też już nieistniejącej) Mazovii. Kolejne pary złotych jubilatów w małżeńskim komplecie pracowały w Wistomie.
Gości biorących udział w tej pięknej uroczystości było tego dnia w USC sporo. Liczną grupę stanowili działkowcy z ROD im. J. Tuwima przy ul. Wierzbowej, któremu od wielu lat prezesuje p. Marianna Żelazek. Nie brakowało też fanów piłki nożnej kibicujących przed laty futbolistom KS Pilica, w której Jan Żelazek przez wiele lat (od 1956) bronił bramki piliczan. Uroczystość w USC prowadzili jego kierowniczka Monika Ronek ze swoim zastępcą Piotrem Bernackim.
Gratulujemy wszystkim jubilatom i życzymy kolejnych rocznic w zdrowiu i pogodzie ducha.


JaPa   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (1155) z dnia 7 Września 2012r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator