tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
BICOM mgr. E. RUSINEK Komputerowe testowanie i ...
czytaj dalej »

SPECJALISTA NEUROLOG MARIA PIASTA, ul. Rolna ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »
 
Teren

  Po rycersku, na ludowo i z Tuwimem

 
Inowłódz


23 i 24 lipca odbywać się będą Dni Gminy Inowłódz. Dni będą inne od tych z lat minionych, choćby z tego powodu, że będą współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Będą stanowiły realizację projektu pod nazwą ?Przygoda z rycerstwem, Tuwimem i kulturą ludową nad Pilicą?.
Rycerstwo, pod postacią Bractwa Rycerskiego Zamku Inowłódz, już na początku lipca rozbiło obóz na błoniach nad Pilicą i przygotowuje się do wielkich pokazów na święto gminy.
Tuwim, który, gdziekolwiek by nie był, zawsze tęsknił do Inowłodza, jest tu obecny duchem, ożywa podczas obchodów święta patrona inowłodzkiej szkoły. Będzie i tym razem okazja do spotkania z jego poezją, w wersji dla dzieci i w wersji kabaretowej. Swoim dorobkiem pochwalą się zespoły folklorystyczne, m.in. z Brzustowa i Królowej Woli, a także artyści ziemi inowłodzkiej.
Pierwszy dzień upłynie głównie pod znakiem sportu. 23 lipca o godz. 14.00 rozpoczną się letnie turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej, a o 17.00 multimedialna prezentacja motywów inowłodzkich. Od godz. 21.00 zacznie się zabawa taneczna.
Drugi dzień, 24 lipca, pod hasłem ?Wesoło wokoło? rozpocznie się o 14.00 zabawą dla dzieci nazwaną ?Bliżej Tuwima?. O 15.30 wójt inowłodzki oficjalnie otworzy święto, a gwoździem programu może być koncert Orkiestry Sił Powietrznych. Rozstrzygnięte zostaną gminne konkursy, będzie tuwimowy kabaret, występy zespołów miejscowych i przyjezdnych. Tajemniczo brzmi zapowiedź koncertu ?Od Tuwima do Beatlesów?.
Imprezy będą się odbywały na terenie odnowionego Ośrodka Sportu i Rekreacji.


Marek Miziak   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (1096) z dnia 22 Lipca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator