tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »

PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »

PARKIECIARSTWO, CYKLINOWANIE - fachowo i ...
czytaj dalej »
 
Teren

  Inwestują i wykonują

 
Czerniewice


Lato sprzyja realizacji zadań planowanych w tegorocznym budżecie gminy.
Dobiega końca przebudowa starej remizy strażackiej w Walach, gdzie powstaje piękna i funkcjonalna świetlica. Gmina ma przejąć budynek od wykonawcy 31 sierpnia br. Oficjalne otwarcie zaplanowano we wrześniu, po całkowitym wyposażeniu nowego ośrodka kultury. Całość inwestycji z wyposażeniem będzie kosztować 840 tys. zł, w tym 500 tys. zł dotacji z zewnątrz.
Za kilkanaście dni do pracy ruszają drogowcy, którzy mają do wykonania sześć odcinków asfaltowych dróg gminnych o łącznej długości ponad 4 km. Nowej jezdni doczekają się mieszkańcy Wielkiej Woli, Dąbrówki, Lechowa, Walów, Chociwia i Stanisławowa Lipskiego. Trwa utwardzenie tłuczniem dróg polnych, których jest coraz mniej, bowiem władze gminy postawiły sobie zadanie na tą kadencję pokrycia asfaltem wszystkich dróg dojazdowych do wsi i osiedli. Dywanik bitumiczny na wymienionych drogach wyceniono na 640 tys. zł, w tym 70 tys. zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego.
Realizowany jest przetarg na przebudowę i modernizację dachu oraz odnowienie wnętrz Szkoły Podstawowej w Lipiu. W tym roku zostanie zdjęta warstwa eternitu i zamontowane nowe pokrycie. Inwestycja szkolna, włącznie z dotacją WFOŚ, kosztować będzie 450 tys. zł.


Mich   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (1096) z dnia 22 Lipca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator